what going on?
Ali’nin Sekiz Günü

Ali’nin Sekiz Günü

Ali'nin Sekiz Günü izle,Ali'nin Sekiz Günü full izleMay. 08, 2009Turkey
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Director

Cemal Şan
Director

Cast

Synopsis

Ali’nin hayatı, evi ve sahibi olduğu bakkal dükkânı arasında monoton bir düzen içinde geçmektedir. Her gün aynı şeyleri yapmaktadır. Bu sıradan hayatı mahalleye taşınan Zeynep ile değişmeye başlar. Zeynep’e duyduğu platonik aşk onun hayatına beklenmedik bir heyecan katmıştır. Ali’nin aynı zamanda kiracısı olan belalı işlerle meşgul olan bir adam daha vardır: Kemal, ki Ali’nin kâbusu olmuştur. Kirasını ödemediği gibi onu korkutarak borç diye ama hiç geri ödemediği paralar almaktadır.

Ali’nin Sekiz Günü
Original titleAli'nin Sekiz Günü
IMDb Rating6.2 657 votes
TMDb Rating7 3 votes

Similar titles

When Did You Last See Your Father?
Magic Beyond Words: The JK Rowling Story
The Children Act
Keys to Tulsa
The Rum Diary
Before I Wake
Snitch
Finding North
Circumstance
Nick of Time
Wrong Turn at Tahoe
Berlin Syndrome

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website

Putlockers , Watch Free Movies Online and putlocker full movies in hd quality. Watch your favorites movies for free online on putlockersworld. Watch your favorites of latest movies online. putlockerstoworld.com is best site to watch free movies.

Putlocker movies, putlockers, watch series, watch movies online, hd movies, free movies, New movies, popular movies, latest movies, streaming free movies, full hd movies

Disclimer: All of the free movies found on this website are hosted on third-party servers that are freely available to watch online for all internet users. Any legal issues regarding the free online movies on this website should be taken up with the actual file hosts themselves, as we're not affiliated with them.

Copyright © 2018 Putlockersworld.com All Rights Reserved.